У Луцьку відбулася лекція для студентів приурочена до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

30/11/2018 21:05

У Волинській області регіональне представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини продовжує роботу щодо проведення просвітницьких заходів у рамках щорічної акції «16 днів проти насильства».

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Волинській області Любов Сітовська спільно з завідувачем відділення «Клініки, дружньої до молоді» Оленою Солоненко провели лекцію для студентів - майбутніх психологів, соціологів - Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Студентам було запропоновано переглянути фільм на тему: «СНІД, що українці знають про інфекцію», у якому демонструвались поради лікаря як вберегтися від небезпечної хвороби, важливість профілактики та вчасної діагностики.

Значна увага приділялась  підвищенню рівня толерантності до ВІЛ-позитивних людей, а також зменшення дискримінації та упередженого ставлення до ВІЛ-позитивних людей. У формі інтерактиву обговорювалися важливі питання: шляхи передачі ВІЛ, як ВІЛ не передається, як уберегтися від можливого інфікування. Важливим для студентів стало розвіювання міфів про ВІЛ-інфекцію, а також мотивування їх на проходження тесту на ВІЛ.

Присутні дізнались про  основне законодавство у  протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, зокрема це Закони України «Про запобігання захворювання на синдром набутого імунодефіцити (СНІД) та соціальний захист населення, «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», а також про затвердження Загальнодержавної соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІІду на 2014-2018 роки.

Студентам,  перед проведенням заняття, було запропоновано дати відповіді на анонімне анкетування. В анкетуванні взяв участь 51 студент.

85% опитуваних знають, що ВІЛ – це вірус;

57% змогли пояснити, що таке СНІД;

56% правильно зазначили шляхи передачі ВІЛ-інфекції;

80% погодились мати друга, колегу по роботі або сусіда, ураженого вірусом імунодефіцити;

47% змогли пояснити, які права ВІЛ-інфікованих найчастіше порушуються.

Наприкінці лекції  лаборант «Клініки, дружньої до молоді»  Кацай Марина розповіла про тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів, де можна пройти такі тести, та запропонувала всім охочим добровільно їх пройти.