Представник Уповноваженого в РФ здійснюватиме особистий моніторинг щодо ситуації з Бібліотекою української літератури в Москві

30/10/2015 15:34

За дорученням Валерії Лутковської Представник Уповноваженого в РФ Володимир Шрейдлер здійснюватиме особистий моніторинг ситуації довкола обшуків російською владою у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві.

«Претензії до Бібліотеки української літератури і до її співробітників відповідають загальним тенденціям поведінки російської влади відносно України», – переконаний Володимир Шрейдлер.

Представники Міністерства закордонних справ України у своїй офіційній заяві закликали російську владу «припинити тиск на роботу Бібліотеки, культурного осередку багатотисячної української громади, та покласти край цілеспрямованій політиці зі знищення усього українського». У заяві також йдеться, що це не перша спроба російської влади наклеїти ярлики «русофобства» та «екстремізму» на все українське – так само 23 грудня 2010 і 14 січня 2011 років місцева влада «шукала» в Бібліотеці «екстремістську літературу».

Як відомо, 28 жовтня 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві провели обшук, також відбувся обшук у будинку директора бібліотеки Наталі Шаріної, а її саму затримали за звинуваченням у розпалюванні національної ненависті.

Нагадаємо, 8 травня 2015 року, з огляду на необхідність посилення захисту прав громадян України у Російській Федерації, Валерія Лутковська доручила відомому російському громадському діячу та правозахиснику Володимиру Шрейдлеру бути її представником у Російській Федерації на громадських засадах.