Валерія Лутковська: «Пріоритетом № 1 у спільному проекті з ПРООН залишається розширення співпраці Офісу Омбудсмана з громадськістю»

29/09/2015 16:42

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини після завершення зустрічі з директором Представництва ПРООН в Україні Янтомасом Хіємстрою, присвяченої початку реалізації нового спільного проекту щодо розширення спроможності Секретаріату Уповноваженого, який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

За її словами, це стосується, насамперед, розширення мережі регіональних координаторів Уповноваженого.

Ще одним важливим напрямом активізації діяльності Офісу Омбудсмана під час реалізації проекту є доступ до публічної інформації, адже це один із ефективних чинників на шляху подолання корупції.

Що стосується реалізації національного превентивного механізму, то наступним кроком буде не лише вдосконалення моніторингового механізму, а й реалізація спеціальних проваджень Уповноваженого спільно з представниками громадськості щодо розслідування порушень прав людини у пенітенціарній системі.

Валерія Лутковська також поінформувала Янтомаса Хіємстру про здійснення моніторингу діяльності українських судів, зокрема моніторингу застосування Кримінального процесуального кодексу у судах м. Києва, що і надалі буде проводитися за сприяння ПРООН.

Значну увагу під час зустрічі було приділено також реалізації Плану дій уряду щодо виконання Національної стратегії у сфері прав людини.

Реалізація нового проекту співпраці Секретаріату Уповноваженого та Представництва ПРООН в Україні розрахована на три роки.