Суддя Верховного Суду Російської Федерації відповів на звернення Валерії Лутковської

29/09/2015 11:53

4 вересня поточного року Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулась до голови Верховного Суду Російської Федерації В’ячеслава Лебедєва щодо фактів застосування тортур при проведенні досудового розслідування та дискримінації у справі громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

У відповіді судді Верховного Суду РФ Ігора Крупнова йдеться про те, що звернення Уповноваженого з прав людини направлено до Північно-Кавказького окружного військового суду для долучення до матеріалів кримінальної справи разом із апеляційними скаргами учасників судового засідання.

Як відомо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно.

Інкриміновані звинувачення українським громадянам ґрунтуються на свідченнях, отриманих із застосуванням тортур, про що неодноразово заявляли і Олег Сенцов, і Олександр Кольченко, а згодом і Олександр Афанасьєв.

«На жаль, ці заяви не тільки не були враховані судом при оцінці доказів, але так і не було забезпечено їх розслідування відповідно до вимог Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження і покарання, і Конвенції про захист прав людини та основних свобод», – зауважила у своєму зверненні Валерія Лутковська.

На думку Уповноваженого ВРУ з прав людини, призначене Олегу Сенцову та Олександру Кольченку покарання у вигляді позбавлення волі на строк 20 і 10 років відповідно вказує на те, що в рішенні суду чітко простежується дискримінація за національним походженням відносно українських громадян. Це можна прослідкувати на прикладі розгляду справ громадян Росії, активістів організацій «Реввійськрада» та «Автономна бойова терористична організація», терміни позбавлення волі яких за рішеннями судів були значно менші.

«Це дає підстави стверджувати, що одні й ті ж норми кримінального закону застосовуються по-різному до російських і українських громадян, що є прямим порушенням статті 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, яка зобов’язує державу-учасницю забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, незважаючи на національне або етнічне походження. Особливо це стосується забезпечення права на рівність перед судом і всіма іншими органами, що здійснюють правосуддя», – зазначила Валерія Лутковська.