У Страсбурзі триває робота міжнародного семінару проти дискримінації та злочинів на ґрунті нетерпимості

29/05/2015 15:11

Завданням семінару, який щорічно організовує Європейська комісія проти расизму і нетолерантності, є обговорення в широкому колі експертів ролі національних інституцій з прав людини у розв’язанні проблеми неповідомлення відповідних державних органів про випадки дискримінації та злочинів на ґрунті нетерпимості,  незначна  кількість звернень за захистом своїх прав тощо.

Основними питаннями, довкола яких було вибудовано обмін досвідом між учасниками семінару, стали моніторинг неповідомлення про випадки дискримінації та злочинів на ґрунті нетерпимості, нові підходи до оцінки поширеності дискримінації/злочинів на ґрунті нетерпимості, налагодження ефективної комунікації з громадами меншин, неурядовими та міжнародними організаціями для оперативного обміну інформацією тощо.
“Зважаючи на порівняно невелику кількість звернень, які надходять до Омбудсмана з питань дискримінації, та співставляючи ці цифри з тим контекстом, який підтверджує поширеність різних форм і проявів дискримінації в різних сферах суспільних відносин в Україні, тематика заходу є вкрай актуальною. – зауважує представник Уповноваженого – начальник Управління з питань дотримання прав дитини, недискримінації та ґендерної рівності, Аксана Філіпішина. – Ми сподіваємося, що участь в експертних дискусіях і обмін досвідом роботи з нашими європейськими колегами дозволить повернутися додому з багатьма новими креативними ідеями, реалізація яких поліпшить роботу Уповноваженого з прав людини у сфері запобігання та протидії дискримінації”.