Результати моніторингового візиту до Миколаївської виправної колонії №50

29/03/2019 12:47

Представник Уповноваженого з прав людини в західних областях Світлана Семчишин представник Уповноваженого у Львівській області Руслан Клапчук, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Львівській області Тетяна Панасенко та громадський монітор Юрій Тиркало здійснили моніторинговий візит до Державної установи "Миколаївська виправна колонія (№50)".

Учасники візиту ознайомилися з умовами тримання осіб, які відбувають покарання, мали змогу оцінити належність побутових умов в’язнів, харчування та медичного обслуговування, забезпечення виборчого права. Монітори безперешкодно спілкувалися із засудженими, а також ознайомилися із документацією установи. Під час візиту було проведено особистий прийом засуджених.

На момент візиту в колонії утримувалося 231 особа, які відбувають покарання за вироком суду.

Монітори приділили увагу проблемам, які пов’язані з відсутністю фінансування на проведення ремонту в приміщеннях колонії.

У житлових приміщеннях та дисциплінарному ізоляторі недостатньо штучного освітлення Також виявлено порушення норм житлової площі. В окремих кімнатах не забезпечується право на приватність ув’язнених. Ліжка розміщені фактично впритул.

За результатами моніторингового візиту буде складено звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлено до компетентних органів.