Лежачих підопічних Меджибізького дитячого будинку-інтернату на Хмельниччині виносять на вулицю на простирадлах

29/03/2019 10:38

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва та громадський монітор від системи безоплатної правової допомоги Оксана Банкова відвідали Меджибізький дитячий будинок-інтернат на Хмельниччині.

У будинку-інтернаті створено задовільні умови для проживання. Вихованці забезпечені одягом, харчуванням та доглядом.

Втім, підопічні відділення IV профілю позбавлені можливості достатньо часто перебувати на свіжому повітрі. Через відсутність на сходах відділення пандусів або механізму для транспортування дітей з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися, персоналу доводиться кожного з них зносити на перший поверх на руках. Зазвичай, як пояснив персонал закладу, у гарну погоду дітей зносять на простирадлах на вулицю.

Вихованці Меджибізького дитячого будинку-інтернату переважно забезпечені належними умовами для проживання. Їхні кімнати облаштовані меблями відповідно до їхніх потреб. Водночас у кімнатах відділення III профілю недостатня кількість меблів, зокрема, тумбочок, стільців, шаф. Відтак у вихованців зазначеного відділення бракує можливості для повної реалізації свого права на належні умови проживання.

Окрім того, приміщення бані, яке використовується для підопічних даного відділення, розміщене в окремій будівлі на відстані від головного корпусу. У холодну пору року це може негативно впливати на здоров’я дітей та створює додаткові незручності. Крім того, приміщення бані потребує термінового ремонту. Зокрема, заміни сантехніки, встановлення перегородок між кабінками для душу, дообладнанням необхідним інвентарем

Незважаючи на те, що в день візиту за розкладом був банний день (раз в тиждень) жодних слідів використання бані не було. Оскільки цього дня було прохолодно та дув сильний вітер. В таких випадках, підопічні відділення, зі слів адміністрації, використовують душ в приміщенні туалету на першому поверсі. Однак приміщення вбиральні знаходиться в неналежному санітарному стані, присутній стійкий неприємний запах, який буквально унеможливлює перебування в ньому та відчувається навіть поза його межами на першому поверсі.

Приміщення ізолятора в закладі зачинено близько місяця, оскільки санвузол в ньому потребує ремонту. Сам ізолятор захаращений різними речами та використовується як склад, хоча в закладі є достатня кількість складських приміщень.

Також потребує вирішення і питання персоналу, оскільки на період відпустки інструктора з трудотерапії, яка триває 56 днів, вихованці відділення III профілю змушені днями знаходитись в ігровій кімнаті. Жодних занять з ними не проводиться. Спортзал та кабінет працетерапії зачинені на весь період відпустки працівника.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого.