Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім'ї взяла участь в обговоренні шляхів протидії кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні

29/03/2019 13:31

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім'ї Аксана Філіпішина взяла участь у круглому столі на тему "Шляхи до ефективної роботи з протидії кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні".

Захід було проведено в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Під час круглого столу відбулась презентація аналітичного огляду "Протидія кібербулінгу та кібергрумінгу в Україні", підготовленого правозахисним департаментом Docudays.

У роботі круглого столу також взяли участь експерти із числа представників центральних органів виконавчої влади, наукових установ, правозахисних і громадських організацій.

Учасники обговорити результати представленого аналітичного звіту та поділитися власним досвідом у протидії таких небезпечних явищ сьогодення, як кібербулінг та кібергрумінг.

Аксана Філіпішина поінформувала учасників круглого столу про те, що моніторинг дотримання прав дитини у кіберпросторі є одним із стратегічних пріоритетів діяльності Уповноваженого з прав людини у 2019 році.

«Кількість звернень до Уповноваженого з прав людини з питань захисту дітей від насильства, включаючи булінг і кібербулінг, щороку зростає. Адже інформаційний простір є надзвичайно широким, а інформація у ньому розповсюджується дуже швидко, що не дає можливості  максимально ефективно реагувати на факт порушення прав дитини, яка потерпає від зазначених явищ. Одним із ефективних методів впливу на ситуацію ми бачимо у здійсненні превентивної роботи, яка б формувала культуру використання інформаційного простору у дітей і дорослих», - зазначила Представник Уповноваженого.

Аксана Філіпішина також запропонувала об'єднати зусилля присутніх у протидії булінгу, включаючи кібербулінг і кібергрумінг, а також підвищити комунікацію між собою.

За результатами круглого столу учасники домовились про розробку спільної дорожньої карти.