«Для документування всіх ромів органи державної влади повинні розробити відповідні процедури»

29/03/2018 17:39

Це зазначила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина під час експертної зустрічі «Сприяння доступу ромів до документів, що посвідчують особу та реєстрацію актів цивільного стану в Україні».

«Така вимога, а також усунення перешкод, що зумовлені різним застосуванням на місцях законодавчих норм, міститься  у Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року, схваленої Указом Президента ще у 2013 році», - зауважила Аксана Філіпішина.  

Під час зустрічі було обговорено практичні кроки щодо реалізації рекомендацій «Одеської декларації» - підсумкового документа конференції «Доступ ромів в Україні до ідентифікаційних документів та свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану». Ці  рекомендації стосуються, зокрема,  внесення змін до існуючих нормативно-правових актів та забезпечення доступу ромів до безоплатної правової допомоги;

 Учасники експертної зустрічі ініціювали створення робочої групи з поліпшення доступу ромів до отримання ідентифікаційних документів з використанням досвіду Сербії та найкращих практик співпраці з цього питання між громадянським суспільством та місцевими органами влади.

Зустріч була організована Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ у співпраці з Державною міграційною службою України, Міністерством юстиції України, Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.