На вимогу Представника Уповноваженого припинено спробу дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації

29/03/2018 13:32

Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було виявленою інформацію про розміщення на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України електронної петиції, яка містить ознаки підбурювання до дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності та може призводити до порушення права ЛГБТ–людей на повагу до їхньої честі й гідності.

У петиції, зокрема,  зазначено, що окремі пункти плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України, спрямовані на пропаганду гомосексуалізму, а їх виконання державою «суперечить віковим традиціям, принципам та несе потенційну загрозу інституту сім’ї».

З метою захисту прав і свобод зазначеної категорії громадян, Представником Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності  було направлено листа до Адміністрації Президента України з вимогою припинити оприлюднення вищевказаної петиції. У листі міститься тпкож вимога, щоб  у подальшому при опублікуванні петицій проводився ретельний аналіз її змісту на предмет порушення вимог законодавства, зокрема положень частин 3, 7 статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» та вимог антидискримінаційного законодавства.

За результатами здійснюваного провадження Адміністрація Президента України поінформувала про те, що 27 березня 2018 року припинено оприлюднення вказаної електронної петиції на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.