«Конструктивна співпраця із законодавцями потребує нашої експертизи законопроектів щодо дотримання прав людини» - Людмила Денісова

29/03/2018 14:57

Про це  заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі з Головою  Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіоною Фрейзер.

«Як відомо, краще запобігати прийняттю помилкових рішень, аніж потім виправляти їх. Тому я переконана, що в Секретаріаті Уповноваженого потрібно створити окремий структурний підрозділ юристів-професіоналів, які б здійснювали моніторинг та  надавали парламенту експертну оцінку законопроектів, які готуються до розгляду. Це ж саме стосується і постанов уряду», - зауважила у цьому зв’язку Людмила Денісова.

У свою чергу, Фіона Фрейзер висловила готовність тісно співпрацювати з Уповноваженим щодо надання експертизи парламентарям під час законотворчого процесу, враховуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН № 6286 про обов’язкову інклюзивність. Йдеться про однакове враховування прав громадян і на контрольованій Урядом України території, і на неконтрольованій.

Людмила Денісова поінформувала Фіону Фрейзер про те, що прийнятий закон про реінтеграцію Донбасу передбачає значне розширення повноважень Офісу Омбудсмена при дослідженні ситуації з дотриманням прав людини на окупованих територіях з подальшою підготовкою спеціальних доповідей для Верховної Ради України.

Виходячи з цього, сторони домовилися про координацію спільних дій щодо проведення моніторингу дотримання прав людини на окупованих територіях Сходу України зважаючи на той факт, що Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні має свої офіси в окупованих Донецьку та Луганську.

Під час зустрічі було обговорено також перспективи налагодження співпраці регіональних офісів двох інституцій.