Гарні атмосфера та умови для розвитку: результати перевірки Маріупольського навчально-реабілітаційного центру «Сонечко»

29/12/2018 12:49

Регіональним представником Уповноваженого у Донецькій області Юлією Башкіровою та громадським монітором Національного превентивного механізму Максимом Аніщенко, у межах реалізації національного превентивного механізму, було проведено моніторинговий візит до Маріупольського навчально-реабілітаційного центру «Сонечко».

Центр було створено 13 червня цього року шляхом реорганізації Маріупольського дошкільного дитячого будинку №4 «Сонечко» Донецької обласної ради.

Вся установа складається з двоповерхової будівлі, є великий двір, облаштований достатньо великою кількістю дитячих майданчиків, альтанками з лавочками. Територія прибрана і має дуже охайний вигляд навіть у погану погоду. Сама будівля, де мешкають діти, утеплена і має дуже приємні кольори, також на вході побудовано пандус.

Після проведення реорганізації в Центрі створені групи для дітей, які позбавлені батьківських прав та діти – сироти, так і для дітей, які мають особливі освітні потреби зумовленими складними вадами розвитку, діти приймають участь у  спеціально розроблених програмах, які відновлюють їх стан здоров’я, сприяють здобуттю освіти відповідного рівня, розвитку та корекції наявних порушень.

Кімнати, де знаходяться діти, добре обладнані. Крім того, є спеціальні кімнати, де діти займаються і отримують усе необхідне для їх розвитку та соціалізації, а саме, кімната Монтессорі, кімната «Маленька господиня», зона сенсорної інтеграції, кімната для релаксації, кімната фізіотерапії.

Підопічні Центру дуже контактні, відкриті, добре спілкувались з моніторами, не боялись відповідати на запитання.  Від адміністрації та персоналу також  відчувалась  доброзичливість при спілкуванні і неможливо було не помітити наскільки вони пишаються тим, що роблять.

Під час проведення моніторингового візиту ніяких зауважень зроблено не було, порушень не виявлено.