Укладено Меморандум про співпрацю між Уповноваженим та Академією праці, соціальних відносин і туризму

29/12/2016 14:58

Враховуючи необхідність впровадження просвітницьких програм у сфері дотримання конституційних прав і свобод людини, між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Академією праці, соціальних відносин і туризму було укладено Меморандум про співпрацю.

Мета меморандуму – налагодження співпраці та консолідація зусиль, спрямованих на поліпшення загальної ситуації з дотриманням прав людини і основоположних свобод, а також поширення правової обізнаності громадян у цій сфері.

Відповідно до укладеного документа, у подальшому заплановано спільно організовувати і проводити заходи, зустрічі, семінари, конференції тощо, готувати пропозиції й рекомендації щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм і планів дій, ратифікації міжнародних договорів, сприяти підвищенню рівня правової поінформованості громадян з питань реалізації і захисту прав та свобод людини.

Крім того, експерти Академії праці, соціальних відносин і туризму будуть залучатись до вивчення стану дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні й підготовки щорічних та спеціальних доповідей Уповноваженого.

Важливим аспектом, передбаченим у Меморандумі, буде створення на базі Академії праці, соціальних відносин і туризму учбово-методичного центру з питань дотримання прав людини та його територіальні представництва на базі обласних рад Федерації професійних спілок України відповідно до Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та ФПУ.

Учбово-методичний центр створюється з метою поширення серед студентів та працівників АПСВТ, молодих профспілкових лідерів, народних депутатів України, представників органів державної влади та місцевого самоврядування знань про дотримання прав людини. Центр також здійснюватиме навчання інспекторів праці профспілок (правових (головних правових) інспекторів праці, громадських інспекторів праці членських організацій ФПУ, технічних інспекторів праці та інших представників з питань охорони праці), регіональних координаторів Уповноваженого взаємодії з громадськістю, моніторів з числа громадських активістів, які здійснюють свою діяльність спільно з Уповноваженим, методам застосування превентивних та контролюючих заходів з метою дотримання роботодавцями та органами влади вимог законодавства у сфері прав людини.

Детальніше ознайомитися з положеннями Меморандуму можна на офіційному веб-сайті Уповноваженого в розділі «Документи»