Офіс Омбудсмана стане основною платформою для комунікації з питань розробки Національного плану дій у сфері бізнесу і прав людини

29/01/2019 17:41

Представник Уповноваженого з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко провела робочу зустріч з представниками Данського інституту прав людини Дірком Хоффманном та Даніелем Моррісом за участю провідного спеціаліста Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Олени Уварової та посадових осіб Секретаріату.

Зустріч була присвячена обговоренню ролі інституції Уповноваженого в процесі імплементації Керівних принципів ООН з питань підприємницької діяльності в аспекті прав людини та розробці Національного плану дій у сфері бізнесу і прав людини.

Результатом зустрічі стало узгодження позиції, що саме Секретаріат Уповноваженого за сприяння Данського інституту прав людини має стати основною платформою в Україні для комунікації та підвищення обізнаності органів державної влади, представників бізнесу та громадськості з питань розробки Національного плану дій у сфері бізнесу і прав людини. Така просвітницька діяльність є одним з перших етапів на шляху до імплементації Україною Керівних принципів з питань бізнесу та прав людини ООН.

Активізація зусиль інституції Уповноваженого зі сприяння імплементації Керівних принципів на національному рівні, опрацювання разом із правозахисними та неурядовими організаціями, роботодавцями та профспілками, ефективних практичних підходів щодо дотримання правозахисних стандартів у процесі підприємницької діяльності, будуть сприяти підвищенню загального добробуту громадян, посиленню правозахисної позиції України на міжнародному рівні. Імплементація Керівних принципів стане підтвердженням відданості держави справі захисту прав людини.

Данський інститут прав людини має понад двадцятирічний досвід роботи з проблематикою бізнесу і прав людини і наділений мандатом підтримувати інституції захисту прав людини в інших країнах.