Валерія Лутковська наполягає на наданні консульсько-правової допомоги Роману Кушніру та Андрію Хавунку

25/07/2014 17:15

Про це йдеться у листі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надісланому Павлу Клімкіну стосовно звинувачених у вчиненні злочину на території Республіки Польща громадян України Романа Кушніра та Андрія Хавунка, які надавали допомогу у транспортуванні волонтерської допомоги у вигляді куленепробивних жилетів та касок для потреб українських військовослужбовців.

Як відомо, 29 березня 2014 року вищеназвані громадяни України організували доставку в Україну значної партії бронежилетів, однак польські прикордонна та митна служби затримали цю гуманітарну допомогу через відсутність у волонтерів відповідної ліцензії на постачання такого обладнання.

У листі Уповноваженого також вказано, що 22 липня 2014 року заступник прокурора м. Замость, який веде справу Романа Кушніра та Андрія Хавунка, перевів їх, а також інших волонтерів зі статусу свідків у статус звинувачуваних.

«Прошу дати доручення Посольству України в Республіці Польща та Генеральному консульству України в Любліні надати громадянам України Кушніру Р. та Хавунку А. необхідну консульську допомогу. Також хочу поінформувати про готовність надання допомоги та звернення до інших суб’єктів, від яких залежить вирішення цієї справи», – зазначила Валерія Лутковська у своєму зверненні.