Валерія Лутковська: «Указ Президента дає старт чи не найважливішому процесу, про необхідність якого ми говоримо майже 2 роки»

16/10/2014 14:56

Під час зустрічі з активістами, які спільно з Офісом Уповноваженого працюють у сфері захисту прав вимушених переселенців, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини висловила цілковиту підтримку ініціативи Президента України щодо розроблення Національної стратегії  у сфері прав людини, викладеної в Указі №811/2014. 

«Вперше з ініціативою створити єдиний стратегічний план у сфері захисту прав людини я виступила ще у 2012 році після обговорення цієї ідеї з керівником Департаменту технічного співробітництва в країнах Південної Америки, Європи та Центральної  Азії  Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) Джанні Магаццені», - зазначила Валерія Лутковська.

За словами Омбудсмана, йшлося про створення документа, який мав би стати своєрідною дорожньою картою для органів влади та інститутів громадянського суспільства у сфері дотримання та захисту прав людини. Тоді Джанні Магаццені запропонував нам всебічну допомогу при підготовці такого документа.

До розробки та імплементації національного плану дій з прав людини також закликали Верховний Комісар ООН з прав людини та Комісар Ради Європи з прав людини.

«Указ Президента дає старт чи не найважливішому процесу, про необхідність якого ми говоримо майже 2 роки. Втім,  розробка стратегії – це лише перший крок, після якого необхідно розробити конкретний план дій на виконання Стратегії та втілити його в життя», - наголосила Валерія Лутковська.