Польський Омбудсман готова долучитися до реалізації завдань Ресурсного центру з допомоги вимушеним переселенцям

07/10/2014 14:52

Про це Ірена Ліповіч повідомила під час зустрічі з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Валерією Лутковською в рамках візиту Омбудсмана України до Варшави для участі у Щорічній зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру.  

Уповноважений з прав людини детально ознайомила польську колегу з результатами моніторингу дотримання прав людини на території проведення АТО і на окупованій території АР Крим, повідомивши, зокрема, про створення Ресурсного центру, метою якого є вирішення проблемних питань громадян України, які проживають на тимчасово окупованих і небезпечних територіях, а також вимушено переміщених осіб. Як відомо, Ресурсний центр працює в рамках спільного проекту Офісу Уповноваженого з прав людини та низки громадських об’єднань за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та складається з трьох основних компонентів: блок правового регулювання і адвокації, блок допомоги жертвам переслідувань і гуманітарний блок.

Ірена Ліповіч  висловила зацікавленість польських партнерів і бажання долучитися до  реалізації гуманітарного блоку Ресурсного центру, а саме – в частині надання гуманітарної допомоги для вимушених переселенців.

Крім того, під час двосторонньої зустрічі Ірена Ліповіч зазначила, що європейські Омбудсмани під час регіональної конференції «Роль Омбудсмана в демократичному суспільстві», яка відбулась 17-19 вересня 2014 року в Таллінні (Естонія), ухвалили Резолюцію щодо України, в якій закликали парламенти європейських країн всіляко допомагати Україні, зокрема, у гуманітарній сфері.

Валерія Лутковська, у свою чергу, висловила вдячність міжнародній спільноті за приділену увагу до актуальних проблем Української держави, за підтримку і готовність надавати необхідну допомогу.

Ірена Ліповіч також зазначила, що під час Щорічного засідання Ради Директорів Міжнародного інституту Омбудсмана (Відень, 27-29 жовтня 2014 року) буде приділено значну увагу проблемним питанням порушення прав людини на сході України та на незаконно окупованій території АР Крим.

Під час зустрічі сторони також висловили стурбованість маніпуляцією інформацією, перекручуванням фактів, агресивною пропагандою, яку проводить російська сторона проти України. Інформаційна війна, що розгорнута проти України, створює підґрунтя для помилкового бачення ситуації, яка склалась на сьогодні в Україні. У цьому зв’язку з метою незаангажованого інформування міжнародної спільноти про реальну ситуацію в Україні Омбдусмани України і Польщі домовилися спільно готувати та розповсюджувати  об’єктивну інформацію про порушення прав людини у зв’язку з подіями на сході України та на незаконно окупованій території АР Крим.