Валерія Лутковська наполягає на внесенні змін до постанови Нацбанку, прийняття якої призвело до блокування проведення розрахунків за лікування та медичне обслуговування українців за кордоном

03/10/2014 10:20

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулась до керівництва Національного банку України щодо Постанови №591 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», якою передбачено заборону щодо «здійснення розрахунків за імпортними операціями без увезення товару на територію України».

Благодійні організації вже відчули негативні наслідки ухваленої постанови, через дію якої стало неможливим переведення зібраних коштів для термінового лікування тяжко хворих громадян України за кордоном.

У своєму зверненні Валерія Лутковська зазначила, що внаслідок цих змін банківські установи, починаючи з 24 вересня, відмовляють фізичним особам та благодійним організаціям у проведенні розрахунків за лікування та медичне обслуговування за кордоном громадян України, серед яких велика кількість дітей, а також є люди з інвалідністю та військовослужбовці, що отримали поранення внаслідок проведення АТО на сході країни.

«Блокування проведення розрахунків за лікування та медичне обслуговування українців за кордоном ставить під загрозу їхнє життя та здоров’я», – йдеться у листі Уповноваженого з прав людини.

В той же час листом від 23.09.2014 Нацбанк надав роз’яснення, зокрема, банкам України, в якому навів виключний перелік послуг, які підпадають під заборону.  

«Прошу невідкладно розглянути питання щодо внесення до переліку послуг, які не підпадають під заборону, операції із проведення розрахунків за лікування та медичне обслуговування українців за кордоном», – наголосила у своєму листі Валерія Лутковська.