Валерія Лутковська: «Єдиний реальний спосіб зменшити потік вимушених переселенців – це змусити Російську Федерацію вивести своїх військових з України»

06/10/2014 15:46

На цьому наголосила Уповноважений з прав людини під час свого виступу на робочій сесії «Біженці та переміщені особи. Поводження з громадянами інших країн-учасниць», яка проводилась в рамках Щорічної зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру у Варшаві.

Валерія Лутковська зазначила, що через вторгнення російських військових на східну частину України та окупацію Криму десятки тисяч цивільних осіб, включаючи дітей, були змушені залишити свої домівки.

За словами Українського Омбудсмана, на сьогодні в Україні налічується близько трьохсот тисяч вимушених переселенців, які під тиском і залякуваннями були змушені залишити свої домівки і переїхати в безпечні регіони України. Однак, в той же час значна кількість українців була змушена виїхати на територію Російської Федерації через заборону терористичних організацій переїжджати у безпечні регіони України.

Валерія Лутковська переконана, що корінь виникнення проблеми вимушених переселенців – це військове вторгнення в Україну Російської Федерації: в Крим, а потім на схід.

«Єдиний реальний механізм, щоб зменшити потік вимушених переселенців і створити умови для їх повернення в свої міста, – це змусити Російську Федерацію вивести своїх військових з України і припинити підтримку тероризму», – зазначила під час свого виступу Валерія Лутковська.

За словами Валерії Лутковської, до Секретаріату Уповноваженого з прав людини надходять численні скарги на відкрите і систематичне переслідування корінного народу Криму, натомість окупаційна влада в АР Крим  не вживає заходів задля розслідування кричущих випадків порушення прав людини – зникнення 18 кримських татар, відомих правозахисників, убивство Решата Ахметова та інші.

Валерія Лутковська також повідомила про випадки викрадення українських дітей озброєними угрупованнями і перевезення їх в Російську Федерацію з метою використання в цілях інформаційної пропаганди проти України та виправдання її військового вторгнення.