Комісар РЄ підтвердив факти системних порушень у Криму, на які неодноразово вказувала Валерія Лутковська

02/10/2014 14:06

Вчора, 1 жовтня 2014 року, у Парламентській асамблеї Ради Європи відбулися дебати щодо кризи в Україні, під час яких обговорювалась поточна ситуація з дотриманням прав людини в країні.

Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Муйжнієкс повідомив про результати моніторингового візиту до АР Крим, здійсненого ним з метою моніторингу дотримання прав людини на півострові.

Комісар звернув особливу увагу на ситуацію з дотриманням прав корінних мешканців, кримських татар, а також на питання свободи ЗМІ на півострові, а саме: закриття видань, конфіскації обладнання і залякуванні журналістів.

Під час дебатів Нільс Муйжнієкс доповів присутнім про озвучену Валерією Лутковською ініціативущодо створення спільної тристоронньої моніторингової місії (Комісар РЄ з прав людини – Омбудсман України – Омбудсман РФ) для повного, об’єктивного і всебічного моніторингу дотримання прав людини в Криму.

Також Нільс Муйжнієкс звернувся до міжнародного співтовариства із закликом допомогти Україні впоратися як із короткостроковими гуманітарними потребами, так і з довгостроковим відновленням.

Крім того, під час дебатів парламентарії наголошували на необхідності припинення вогню в Україні, відновлення суверенітету і кордонів України.

Нагадаємо, про численні факти порушень прав людини в Криму неодноразово наголошувала Омбудсман України Валерія Лутковська, зокрема, у своєму зверненні до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової, в якому український Омбудсман закликала вжити всіх необхідних заходів для захисту кримськотатарського народу від дискримінації та незаконних дій з боку правоохоронних органів Російської Федерації.