Представник Уповноваженого провів «виховну бесіду» із кривдником українських дітей в Болгарії

27/07/2014 13:30

Сьогодні, 27 липня, Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юрій Бєлоусов зустрівся із Дариною та Софією, дівчатами, яким у болгарському таборі відпочинку було заборонено одягати вишиванки та носити українську символіку.

«Це класичний приклад дискримінації, зараз ми детально вивчаємо болгарське законодавство та розглядаємо можливість звернення до Комісії з питань боротьби з дискримінацією Болгарії, це національна комісія, яка займається такими справами. Однозначно, таким «вихователям» не місце серед дітей», – зазначила Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська.

Слід нагадати, що вчора з’явилась інформація у ЗМІ про дискримінаційні та українофобські вчинки керівника групи аніматорів літнього табору «Містраль» на узбережжі Чорного моря у Болгарії Ігоря Абессінова.

У неділю табір, де відпочивають українські діти, відвідав Представник Уповноваженого Юрій Бєлоусов, український консул, а також представники української діаспори в Болгарії.

Юрій Бєлоусов зустрівся також безпосередньо з Ігорем Абессіновим та висловив своє обурення вказаними діями та наголосив на неприпустимості такої поведінки вихователя. Також було привернуто увагу адміністрації дитячого табору та інших вихователів на недопущення такої поведінки.