БДІПЛ ОБСЄ підготує експертний висновок до проекту Закону України «Про поліцію і поліцейську діяльність»

07/10/2014 10:39

В рамках візиту до Варшави для участі у Щорічній зустрічі БДІПЛ ОБСЄ з питань виконання державами-учасницями зобов’язань у галузі людського виміру відбулася робоча зустріч Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської з Директором департаменту прав людини БДІПЛ Снєжаною Бокуліч.

Валерія Лутковська ознайомила представника БДІПЛ з діяльністю Офісу Уповноваженого з прав людини, зокрема, з практикою підготовки спільних з представниками інститутів громадянського суспільства законопроектів, метою яких є проведення необхідних в Україні реформ. Зокрема, мова йшла про законопроект про поліцію і поліцейську діяльність.

Нагадаємо, проект Закону України «Про поліцію і поліцейську діяльність» було розроблено правозахисниками з урахуванням кращого світового досвіду у сфері правоохоронної діяльності спільно з Секретаріатом Уповноваженого з прав людини.

Після того як законопроект було презентовано в Офісі Омбудсмана, Валерія Лутковська запропонувала направити його на експертизу до впливових міжнародних правозахисних організацій, зокрема й до БДІПЛ ОБСЄ.

Під час зустрічі Валерія Лутковська зазначила, що вказаним законопроектом передбачено децентралізацію правоохоронних органів та запровадження ефективної системи громадського контролю за роботою поліції. За її словами, законопроект передбачає реальне реформування правоохоронних органів – починаючи від системи навчання кадрів, власне структури, запровадження контролю за  їхньою діяльністю з боку громадськості, що дозволить наблизити діяльність цього державного органу до європейських стандартів.

Законопроект для експертної оцінки було надіслано 17 вересня 2014 року, тож під час зустрічі Снєжана Бокуліч повідомила, що експертний висновок БДІПЛ ОБСЄ буде підготовлено і направлено до Офісу Уповноваженого з прав людини вже в середині листопада.