Уповноважений здійснює постійний моніторинг процесу вакцинації, зокрема за зверненнями громадян

23/10/2014 09:39

Так, в одній із останніх скарг йшлося про неможливість забезпечити новонароджених дітей протитуберкульозною вакцинацією (БЦЖ).

Як було встановлено, наразі проблема полягає у тому, що закінчився термін дії сертифікату про державну реєстрацію наявної у закладах охорони здоров’я вакцини. Було розпочато процес  перереєстрації, однак у виробника немає усіх необхідних документів, а саме: сертифікату відповідності умов виробництва лікарського засобу, без якого перереєстрація неможлива. З’ясовано також, що  в Україні наявний значний запас доз вакцини, придатних до використання, але які не можуть бути фактично використані через законодавчу заборону застосування незареєстрованих ліків.

З огляду на це, а також на інформацію, отриману з регіонів, така ситуація є критичною, оскільки не дає змоги  здійснити вакцинацію на фоні епідемії туберкульозу в країні. 

Тому Уповноважений вітає прийняття 20 жовтня 2014 року Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби»  (№4459а), яким до статей 9 і 17 Закону України «Про лікарські засоби» вносяться зміни про скасування вимоги періодичної перереєстрації усіх лікарських засобів після їх першої перереєстрації та можливість використання препаратів до закінчення терміну їх придатності, навіть якщо закінчився на них термін дії сертифікату про державну реєстрацію.

Враховуючи наявність певного запасу доз вакцини БЦЖ, термін дії сертифікату про державну реєстрацію якої закінчився, але яка є придатною до використання за термінами, прийняття цього проекту Закону було якнайшвидшим шляхом врегулювання ситуації, що склалася.

Зауважимо, що наприкінці вересня Уповноважений зверталась до Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України з метою прискорення доопрацювання та якнайшвидшого прийняття згаданого Закону.