Валерія Лутковська повторно звернулась до Омбудсмана РФ щодо захисту прав Павла Гриба

29/11/2017 15:58

У зв’язку з тим, що у попередньому листі, який надійшов від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, не містилося інформації про заходи, вжиті в інтересах громадянина України Павла Гриба, а викладена інформація мала загальних характер, Валерія Лутковська додатково звернулась до російської колеги з листом, у якому детально описала низку порушень прав Павла Гриба.

Зокрема, за інформацією батьків 19-річного Павла Гриба, матері обвинуваченого письмово відмовлено в побаченнях з сином без пояснення причин такої відмови (на думку слідчих ФСБ, така зустріч не є доцільною).

Водночас щодо наданого Павлу Грибу побачення зі співробітниками Генерального консульства України, Валерія Лутковська звернула увагу Омбудсмана РФ на те, що їм було заборонено спілкуватися українською мовою, хоча попередньо Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону повідомило адміністрацію СІЗО про те, що зустріч відбуватиметься українською мовою. Як результат, зустріч тривала всього 7 хвилин і була припинена на вимогу адміністрації СІЗО.

«Вказаний факт, на мою думку, є порушенням статті 19 та частини другої статті 26 Конституції Російської Федерації – рівність прав і свобод людини незалежно від національності і мови; право кожного користуватися рідною мовою, вільно обирати мову спілкування.  Крім того, це порушує право Павла Гриба на отримання повної й ефективної консульсько-правової допомоги», – переконана Валерія Лутковська.

Під час попередньої консульської зустрічі 3 листопада 2017 року, за словами Омбудсмана України, був присутній в.о. начальника СІЗО-5 і черговий, що ускладнювало діалог з підсудним про умови утримання і свідчить про можливий тиск на нього з боку адміністрації.

Крім того, викликає занепокоєння і ненадання Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону медичної документації про стан здоров’я Павла Гриба, не зважаючи на письмову згоду останнього на надання цієї документації.

«Прошу Вас врахувати цю інформацію і вжити необхідних заходів в межах Вашої компетенції для захисту прав громадянина України Гриба П.І. на спілкування з консулом рідною мовою, а також направити на мою адресу копії медичної документації про стан здоров’я Гриба П.І., яка перебуває у розпорядженні слідчого ізолятора», – йдеться у листі Валерії Лутковської.