Стан дотримання прав військовослужбовців у Донецькій області загалом перебуває на задовільному рівні

29/11/2016 14:43

Це засвідчив моніторинговий візит представника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини до військових частин і підрозділів, розташованих у зоні відповідальності ОТУ «Маріуполь»: військової частини 3057 Національної гвардії України (м. Маріуполь), Донецького прикордонного загону та батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Івано-Франківськ».

Моніторинг проводився 23-24 листопада 2016 року з метою цивільного контролю за дотриманням соціально-економічних та гуманітарних прав військовослужбовців та поліцейських, а також належного всебічного забезпечення особового складу, який бере участь в антитерористичній операції.

Водночас у ході моніторингового візиту було встановлено, що не зважаючи на задекларовану керівництвом держави заборону направлення військовослужбовців строкової військової служби в райони антитерористичної операції, у військовій частині 3057 Національної гвардії України (м. Маріуполь) проходять службу 90 строковиків, які, крім іншого, залучаються для несення служби на блокпостах та патрулювання по місту для забезпечення громадського порядку.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.