Результати моніторингу ситуації з доступом до освіти українською мовою в АР Крим

28/04/2017 13:05

Пропонуємо ознайомитися з результатами моніторингу з питань доступу до освіти українською мовою в АР Крим, проведеного Кримською правозахисною групою.

Моніторинг проводився за такими критеріями:

- мови, на яких здійснюється освітній процес в АР Крим,

- загальне число учнів, котрі опановують рідну мову,

- національний та віковий склад населення АР Крим (для визначення приблизного числа учнів, носіїв української чи кримськотатарської мови).

Відомості охоплюють 2013-2016 роки.

Факти, зібрані Кримською правозахисною групою про дискримінацію українців у доступі до освіти українською мовою, були передані до Міжнародного суду ООН як частина доказової бази «Україна проти Росії» про порушення Росією Міжнародної конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації в АР Крим. 19 квітня Міжнародний суд ООН оприлюднив наказ (order) і попередні тимчасові заходи, серед яких міститься одностайно схвалена суддями вимога до Російської Федерації забезпечити доступність освіти українською мовою в АР Крим.

Нагадаємо, Кримська правозахисна група (КПГ) – ініціатива представників правозахисних організацій, метою якої є сприяння дотриманню і захисту прав людини в Криму шляхом залучення широкої уваги до проблем прав людини і міжнародного гуманітарного права на території Кримського півострова.

Серед основних завдань КПГ: збір та аналіз інформації щодо ситуації з дотриманням прав людини в Криму; широке інформування органів влади, міжнародних організацій, міжурядових структур, неурядових організацій, засобів масової інформації та інших цільових груп шляхом публікації та поширення аналітичних та інформаційних матеріалів про ситуацію з дотриманням прав людини в Криму; сприяння захисту прав людини і дотримання норм міжнародного права в Криму; підготовка рекомендацій для органів влади та міжнародних структур у сфері прав людини.