Через бездіяльність Львівводоканалу втрачаються запаси артезіанської питної води: результати моніторингового візиту

28/03/2019 17:40

З метою здійснення моніторингу дотримання конституційного права людини на безпечне для життя і здоров’я довкілля співробітниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за дорученням Уповноваженого здійснено моніторинговий візит до ЛМКП «Львівводоканал».

Члени моніторингової групи дослідили наявність правовстановлюючих та дозвільних документів на здійснення господарської діяльності комунальним підприємством, дотримання правил охорони навколишнього середовища, поводження з водними ресурсами.

За результатами моніторингу дотримання права на безпечне для життя і здоров’я довкілля встановлено, зокрема, що внаслідок безконтрольності з боку органів державної влади та місцевого самоврядування протягом тривалого часу відбувається самовилив питної води із артезіанських свердловин, що розташовані на земельних ділянках Сасівської сільської ради (водозабірний майданчик № 1) та на території Руда-Колтівської сільської ради (водозабірний майданчик № 2) Золочівського району Львівської області, які надані ЛМКП «Львівводоканал» у постійне користування.

Це призводить до суттєвих втрат запасів питної води, її забруднення та вичерпання, погіршення якості ґрунтового покриву.

Приписом Державної екологічної інспекції у Львівській області зобов’язано ЛМКП «Львівводоканал» до 29.01.2019 вжити заходів щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища, зокрема стосовно захисту земель та підземних вод від забруднення на зазначених земельних ділянках та ліквідації виливання вод із свердловин.

Проте наразі вимоги припису не виконані.

Варто наголосити, що вода забезпечує можливість існування людей, тваринного і рослинного світу і є обмеженим та уразливим природним ресурсом. А в сучасних умовах економне та раціональне використання запасів питної води стає першочерговим завданням людства.