«Вважаю одним зі своїх першочергових завдань участь в удосконаленні чинного законодавства щодо проблем ВПО» - Людмила Денісова

28/03/2018 13:42

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час зустрічі зі Спеціальним радником з питань внутрішньо переміщених осіб (ВПО) Координатора системи ООН  з гуманітарних питань Волтером Келіном та заступником голови Управління ООН з координації гуманітарних питань (УКГС) Іване Бочоришвілі.

«Не зважаючи на зменшення чисельності внутрішньо переміщених осіб, взятих на облік, на сьогодні не можна говорити про стабілізацію ситуації в Україні з внутрішнім переміщенням, належне забезпечення умов для реалізації переміщеними особами своїх прав. Тому я вважаю одним зі своїх  першочергових завдань участь в удосконаленні чинного законодавства  та контроль органів виконавчої влади  за виконанням Плану дій Стратегії з питань ВПО», - сказала Людмила Денісова.

Вона поінформувала міжнародних партнерів про те, що у 2017 році до Уповноваженого від внутрішньо переміщених осіб та мешканців окупованих і неконтрольованих територій надійшло 662 звернення. Майже 50% звернень, які надійшли, стосувалась питання соціальних, пенсійних виплат.

«Ситуація з виплатою пенсій пенсіонерам з числа внутрішньо переміщених осіб, а також мешканцям неконтрольованих територій на сьогодні залишається однією з найскладніших. Тому я планую брати активну участь у процесі якнайшвидшого прийняття законопроекту № 6692, одним з авторів якого я є, і який врегулює значною мірою питання у цій сфері», - зауважила Людмила Денісова.

 Акцентувавши увагу на ключовій ролі Уповноваженого у розв’язанні проблем ВПО,   Волтер Келін відзначив важливу роль   Людмили Денісової у законотворчому процесі, згадавши про те, що вона «була на передовій» під час підготовки законопроектів.

Він також привернув увагу до викликів, які чекають Україну  на цьому шляху На його думку, це питання статусу ВПО, забезпечення прав особливо вразливих категорій ВПО, забезпечення їх житлом.

Під час зустрічі наголошувалося на необхідності консолідації зусиль Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та міжнародних організацій  у консультативному процесі щодо реалізації Плану дій Стратегії з питань внутрішньо переміщених осіб.