Завдяки втручанню Уповноваженого заявнику поновлено його право на захист та виконано ухвалу суду

28/03/2016 11:19

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснювалося провадження у справі  громадянина Д. щодо невиконання ухвали Жовтневого районного суду Миколаївської області про направлення останнього до Херсонської обласної психіатричної лікарні для проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

У ході провадження було встановлено, що громадянина Д. засуджено Жовтневим районним судом Миколаївської області за частиною третьою статті 185 КК України до 3 років позбавлення волі. За результатами розгляду вказаним судом заяви громадянина Д. про перегляд вироку за нововиявленими обставинами  у червні 2015 року було прийнято  ухвалу про призначення щодо нього стаціонарної судово-психіатричної експертизи, проведення якої було доручено Херсонській обласній психіатричній лікарні.

Однак, на запит СІЗО Херсонська обласна психіатрична лікарня повідомила про неможливість проведення експертизи  громадянина Д. через відсутність охорони відділення судово-психіатричної експертизи у вказаній лікарні.

Зважаючи на викладене, до Національної поліції України Уповноваженим було направлено листа щодо вжиття відповідних заходів реагування.

У відповідь на лист Уповноваженого Національна поліція України повідомила, що Головним управлінням Національної поліції в Херсонській області організовано цілодобову охорону 7-го відділення судово-психіатричної експертизи Херсонської обласної психіатричної лікарні нарядами у складі працівників роти поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Херсонській області. Указані наряди екіпіровані табельною вогнепальною зброєю і спецзасобами та забезпечені радіозв’язком.

Отже, завдяки втручанню Уповноваженого заявнику поновлено його право на захист та виконано ухвалу суду, якою стосовно нього призначено  стаціонарну судово-психіатричну експертизу.