У Секретаріаті Уповноваженого провели тренінг для педагогічних працівників та батьків дітей з Луганщини

28/02/2019 17:11

Cьогодні, 28 лютого, в Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбувся тренінг за програмою «Школа прав людини» в рамках проекту «Глобальна освіта – знаємо права людини».

Учасниками тренінгу були педагогічні працівники (вчителі, психологи, директори) закладів загальної освіти Луганської області та батьки дітей, які відвідують ці школи. До участі у заході також долучилися представники Міністерства юстиції України.

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина ознайомила присутніх з повноваженнями Омбудсмана та діяльністю щодо моніторингу місць несвободи, захисту персональних даних, дотримання законодавства щодо доступу до публічної інформації, протидії дискримінації.

Також Представник Уповноваженого зосередила увагу присутніх на повноваженнях діяльності Офісу Омбудсмана у сфері захисту прав дитини.

«Продовжує здійснюватися діяльність Уповноваженого щодо впливу реформ на права дитини. Це стосується також освітньої реформи, деінституалізації (реформування інтернатної системи). Окремим стратегічним напрямом цього року є безпека дітей у кіберпросторі та протидія боулінгу», - зазначила Аксана Філіпішина.  

Вона також розповіла присутнім, що минулого року до Уповноваженого з прав людини надійшло 883 звернення, щодо порушень прав дитини. 11% з них стосувалися права дитини на освіту.

«Говорячи про права дитини в шкільному просторі ми маємо розуміти, що усі учасники навчально-виховного процесу:вчителі, діти, батьки мають бути партнерами дружніми один до одного. Це простір, де поважається право кожної дитини на якісну і доступну освіту, її індивідуальність, безпечне середовище. Дитина не має бути об’єктом для навчання. Вона має бути партнером дорослих до якого ставляться з повагою» - наголосила Аксана Філіпішина.

Захід організовано Благодійною організацією «Благодійний фонд «Восток-СОС» (Київ, Україна), Mondo (Таллінн, Естонія), у партнерстві з Освітнім Домом прав людини (Чернігів, Україна).