Дотримання прав та інтересів дітей в Олександрійській спеціалізованій мистецькій школі-інтернаті на Рівненщині перевірили монітори

28/02/2019 15:33

Моніторинговою групою у складі співробітників Відділу моніторингу прав дитини та сім’ї Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та регіонального координатора Уповноваженого у Рівненській області здійснено візит до комунального закладу «Олександрійська спеціалізована мистецька школа-інтернат І-ІІІ ступенів» Рівненської обласної ради.

Під час візиту встановлено, що у закладі перебуває 99 дітей, які пройшли конкурсний відбір. Серед них, одна дитина з особливими потребами, 17 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Під час візиту грубих порушень у діяльності навчального закладу не виявлено. Зокрема, дотримуються права дітей на освіту, класи сформовано у відповідності до встановлених нормативів, особові справи дітей ведуться належним чином.

Окрім того, заслуговує на увагу якісна робота психолога з дітьми, батьками та працівниками навчального закладу, яка зорієнтована на індивідуальний підхід (психодіагностика, консультування, корекційно-розвивальна робота).

Умови проживання дітей та санітарно-гігієнічні умови в закладі також задовільні.

Водночас, місцевими службами у справах дітей Рівненської області не здійснюється належна координація діяльності закладу щодо виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, запобігання таким випадкам, дотримання вимог щодо належного утримання дітей, їхніх прав та інтересів, незалежно від соціальної категорії.

За результатами моніторингового візиту буде направлений відповідний акт реагування Уповноваженого.