У стаціонарному відділенні для постійного проживання самотніх непрацездатних громадян у селі Макіївка на Київщині неналежно надається медична допомога

28/02/2019 18:50

Співробітники Департаменту реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини спільно разом з громадським монітором здійснили моніторинговий візит до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання Білоцерківського районного територіального центру надання соціальних послуг у селі Макіївка.

Моніторинговою групою встановлено, що адміністрація недбало ставиться до забезпечення права підопічних на охорону здоров’я. Під час візиту монітори виявили людей, які потребують негайного медичного обстеження.

Також монітори виявили мешканку з ознаками психічного розладу. Натомість, адміністрація стаціонарного відділення не вжила негайних заходів з надання їй належної психіатричної допомоги.

Крім цього, встановлено, що разом із людьми літнього віку у відділенні проживає двадцятилітня молода особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування із ВІЛ статусом. Адміністрація, за час його перебування у відділенні, не мала жодної інформації щодо стану здоров’я особи, її диспансерного обліку у лікаря-інфекціоніста та отримання антиретровірусної терапії. Водночас про ВІЛ-статус особи знають не лише мешканці стаціонарного відділення, а й мешканці села, що може негативно позначитися на її соціалізації.

Акти реагування за результатами візиту будуть направлені до Київської обласної та Білоцерківської районної адміністрацій.