«Дотримання прав людей, які воюють, та тих, хто потерпає від бойових дій на Сході України, було і залишається нашим головним завданням» - Людмила Денісова

02/08/2018 19:00

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час обговорення  стану виконання міжнародної програми «Реагування на порушення прав людини та посилення правової спроможності громадян та правозахисників в Україні» («Права людини в дії»), що відбулося в Офісі Омбудсмена.

Виконавцем програми є Українська Гельсінгська спілка з прав людини (УГСПЛ), а бенефіціаром – Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Мета програми, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), - посилення відповідальності за порушення прав людини та воєнні злочини, що виникають внаслідок конфлікту на Сході України, та незаконної анексії Криму, а також закладання фундаменту для сталого миру та соціальної єдності.

«Ми зацікалені  не лише у повноцінному виконанні програми «Права людини в дії», а й в активній співпраці при її реалізації. Це стосується, передусім, здійснення монторингу та документування порушень прав людини та воєнних злочинів, а також вдосконалення та розширення правопросвітницької роботи серед громад, які постраждали внаслідок конфлікту», - наголосила Людмила Денісова під час обговорення  поточного звіту виконання програми з виконавчим директором УГСПЛ Олександром Павлюченком.

Уповноважений з прав людини та виконавчий директор УГСПЛ домовилися про проведення спільних заходів та впровадження спільної діяльності на захист прав людини для здійснення цілей та завдань проекту.

Реалізація проекту розпочалася у жовтні 2017 року і закінчиться 30 вересня 2022 року.