Людмила Денісова закликала Уряд виділити гроші для забезпечення адвокатами українських військовополонених у Росії

28/11/2018 13:18

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на засіданні Кабінету міністрів України закликала прем’єр-міністра Володимира Гройсмана вирішити питання грошового забезпечення родин 24 українських військовополонених для оплати послуг адвокатів.

Наразі арештовано 15 український військовослужбовців, ще дев’ятьом так званий окупаційний «суд» Російської Федерації сьогодні обиратиме міру запобіжного заходу. Омбудсман Людмила Денісова підкреслила, що родинам військовополоненим необхідна підтримка, особливо щодо забезпечення адвокатами під час «судилищ» над українськими військовослужбовцями.

«Я дуже вас прошу надати доручення МінТОТ та всім причетним міністерствам, щоб вони якнайшвидше розробили проект закону «Про внесення змін до додатка №3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» щодо поширення бюджетної програми за кодом 1601020 на військовополонених. Це дасть можливість поширити дію постанови Уряду №328 для фінансування потреб родин військовополонених, в тому числі для оплати адвокатів», - заявила Омбудсман Людмила Денісова.

Уповноважений зазначила, що згідно з Законом «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», все грошове забезпечення військовослужбовців, які взяті в полон, буде виплачуватись їх родинам.