В Івано-Франківській області здійснено моніторинг щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб

28/11/2018 16:59

За дорученням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 27 листопада 2018 року Представник Уповноваженого в західних областях Світлана Семчишин відвідала з робочим візитом Івано-Франківську область.

Спільно з регіональним представником Уповноваженого в області  Л.Непийводою здійснено моніторинг щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб та цивільного населення, які зазнали поранень чи інших ушкоджень здоров'я. Зокрема, перевірено роботу соціальних служб м. Івано-Франківська, оскільки в обласному центрі проживає понад 2,0 тис. внутрішньо переміщених осіб, що складає 58 відсотків від загальної чисельності ВПО в області. За результатами візиту позитивно відзначено здійснення соціальної роботи та соціального супроводу сімей  внутрішньо переміщених осіб Івано-Франківським міським центром соціальних служб для сім'ї дітей та молоді.

Також С.Семчишин зустрілась з головою правління ВО «Українці Донбасу і Криму» Л.Пантелюк. Під час зустрічі обговорено проблемні питання, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи в області, а також можливі шляхи їх вирішення та врегулювання на законодавчому рівні. Це перш за все стосується права на житло, виборчого права на місцевих виборах, свободу пересування по території України, а також належний соціальний захист.

Разом з тим, 27 листопада 2018 року Представник Уповноваженого в західних областях в офісі регіонального представництва здійснила особистий прийом громадян Івано-Франківської області, які звертались з приводу порушення їхніх прав з боку місцевих органів влади, зокрема, правоохоронних, неналежного пенсійного забезпечення, а також щодо сприяння у звільненні чи встановленні зв'язку рідних з громадянином України, який затриманий на території іноземної держави.