Уповноважений Людмила Денісова зустрілася з представником родин українських військовополонених

27/11/2018 21:30

Уповноважений Верховної ради України Людмила Денісова провела зустріч з представником родин українських військовополонених, захоплених в результаті акту агресії Російської Федерації проти України в Керченській протоці, а також з в.о. президента Товариства Червоного Хреста України Миколою Поліщуком.

Під час зустрічі Людмила Денісова повідомила, яку допомогу та захист українським військовополоненим та їх родинам можуть надати органи державної влади України, а також Уповноважений Верховної Ради з прав людини.

Зокрема, Уповноважений обговорювала це питання на спеціальній нараді разом з Першим віце-спікером Іриною Геращенко, представниками ВМС ЗСУ, МінТОТ, МЗС, керівництвом Меджлісу та правозахисниками. Представник Військово-морських сил України запевнив, що всі передбачені законом виплати військовополоненим будуть нараховуватись в повному обсязі і виплачуватимуться їх родинам.

«Зараз в тимчасово анексованому Криму у порушення усіх їх норм міжнародного права щодо поводження з військовополоненими проходить ганебний процес над нашими громадянами. Зокрема, грубо порушуються норми Женевської конвенції 1949 року, яка забороняє будь-які судові процеси відносно військовослужбовців, які перебувають у полоні. Також російська окупаційна влада не допускає надання гуманітарної допомоги представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста, які мають право їх відвідувати. Я вже звернулась до МКЧХ з цього питання», - зазначила Уповноважений.

Людмила Денісова домовилася з представником родин українських військовополонених постійно контактувати. Крім того, Уповноважений заявила, що готова виїхати до місць утримання українських моряків, щоб забезпечити дотримання прав і свобод громадян України.