Валерія Лутковська: «Для нас дуже важливо показати, у яких умовах перебувають люди у місцях несвободи в Україні»

27/06/2017 11:22

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини під час прес-відкриття виставково-дискусійного проекту «Місця несвободи», який відбувся у Міжнародний день захисту жертв катувань.

На виставці представлені документальні фотографії, зроблені громадськими моніторами національного превентивного механізму проти катувань (НПМ) та співробітниками Офісу Омбудсмана під час моніторингових візитів без попередження у місця несвободи.

«Протягом п’яти років ми відчиняли двері закритих установ, а сьогодні вже можемо представити наші напрацювання широкому загалу. Для нас дуже важливо, щоб відвідувачі не просто побачили, але й відчули, як почуваються люди у місцях несвободи в Україні. А також розширити уявлення людей про «закриті установи», представити широке розуміння цього слова, тобто це не тільки ізолятори і в’язниці, а й геріатричні пансіонати, психоневрологічні інтернати, дитячі будинки, терцентри тощо», – зазначила Валерія Лутковська під час урочистого відкриття роботи виставково-дискусійного проекту «Місця несвободи».

Вхід на виставку – вільний, вона працюватиме до 9 липня, з вівторка по неділю, з 13:00 до 20:00.

Виставку організовано Центром інформації про права людини, Експертним центром з прав людини, Центром візуальної культури за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та Міжнародного фонду «Відродження».