«Неврегульованими залишаються деякі права громадян під час проведення медичної реформи», - Людмила Денісова

27/04/2018 11:58

Про це Уповноважений Верховної Ради України з прав людини заявила на Міжрегіональній зустрічі у рамках проекту Європейської мережі національних інституцій з прав людини «Роль національних інституцій з прав людини в конфліктних та пост-конфліктних ситуаціях», що проходить  в Офісі Омбудсмена.

Як зазначила Людмила Денісова, в умовах військового конфлікту в Україні та анексії Криму проблема дотримання прав людини звучить дуже гостро.

Вона розповіла, що сьогодні внутрішньо переміщені особи стикаються з безліччю проблем. Це законодавчі перепони для отримання пенсій, питання доступності до освіти та охорони здоров’я.

За словами Омбудсмена, медична реформа зобов’язує кожного громадянина підписати декларацію із сімейним лікарем, проте неврегульованим залишається питання,  де саме підписувати таку декларацію мають ВПО.

Окремою проблемою є доступ ВПО до виборчих прав. Згідно з українським законодавством, нині  ВПО мають право голосувати тільки на президентських та парламентських виборах, не маючи права голосувати на місцевих.

«У нас є розроблений законопроект, який врегульовує питання виборчих прав ВПО. Наразі він перебуває на розгляді в парламенті, але політичної волі для його прийняття немає», - пояснила Омбудсмен.

Спеціальний доповідач ООН з питань прав ВПО Сесілія Хіменез-Дамарі зазначила, що дуже високо оцінює ініціативи та плани Уповноваженого.

« Цього року ми відзначаємо 20-річчя прийняття керівних принципів щодо внутрішнього переміщення. Міжнародні норми і стандарти з дотримання прав людини мають імплементуватися в Україні та стати однією з основ діяльності Омбудсмена», - сказала Сесілія Хіменез-Дамарі та запевнила, що планує  більше долучатися до розв’язання проблеми дотримання прав ВПО в Україні.