За фактом загибелі дворічної дитини на Чернігівщині Уповноваженим Людмилою Денісовою відкрито провадженя

27/03/2018 14:34

Під час моніторингу ЗМІ працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини виявили шокуюче повідомлення: чоловік закатував до смерті дворічну дівчинку.

Трагедія сталася у селі Мельники Ніжинського району Чернігівської області, де мешкала молода мати з двома малолітніми дітьми. У вбивстві дитини підозрюють співмешканця жінки, наразі чоловіка заарештовано. Поки подробиці трагедії з’ясовують правоохоронні органи, місцеві мешканці розповідають жахливі речі. Так, коли загибле дитя готували до поховання, люди на власні очі побачили, що накоїв співмешканець матері дитини. 

Тим часом стало відомо, що старша сестричка загиблої дівчинки теж зазнала тортур та побиття. Наразі 5-річна дитина перебуває в місцевій лікарні. Сусіди розповідають, що впродовж останніх трьох місяців загиблу дівчинку та її сестру мати не випускала на вулицю. Відомо, що родина вважалася неблагополучною та перебувала в полі зору місцевої служби у справах дітей. 

Омбудсмен Людмила Денісова миттєво відреагувала на це страшне повідомлення. Наразі, керуючись статтею 101 Конституції України, статтею 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», направлено звернення до:

-Ніжинської районної державної адміністрації як органу опіки та піклування що проведення службового розслідування щодо цього кричущого факту;

-Чернігівської обласної державної адміністрації щодо неухильного дотримання органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області вимог законодавства, спрямованих на захист прав дітей;

-Міністерства соціальної політики України щодо посилення методичного забезпечення органів опіки та піклування при виявленні сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та надання їм відповідних соціальних послуг;

- Головного управління поліції в Чернігівській області щодо проведення службового розслідування про бездіяльність поліцейських, які перевіряли факти насильства в родині;

- Національної поліції України  щодо взяття на особливий контроль розслідування за фактом смерті малолітньої дитини, а також службового розслідування лій поліцейських.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова тримає випадок вбивства дитини на Чернігівщині під особистим контролем.