Валерія Лутковська: «Проведений аналіз застосування судами законодавства про доступ до публічної інформації свідчить про необхідність удосконалення судової практики у цій сфері»

27/02/2018 15:55

Це зазначила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини  під час презентації результатів аналізу практики застосування судами статті 212-3 КУпАП у 2016 році та рішень Вищого адміністративного суду України,  здійсненого громадською організацією «Платформа прав людини» за підтримки Ради Європи в рамках платформи «Омбудсман плюс».

Представник Уповноваженого з питань дотримання права на інформацію та представництва в Конституційному Суді України Ірина Кушнір розповіла учасникам презентації про поточний стан застосування судами законодавства про доступ до публічної інформації.

Під час презентації, що відбулася 26 лютого 2018 року,  обговорювалися питання застосування поняття «публічна інформація» в судовій практиці та відмежування публічної інформації від інших відомостей, співвідношення Закону України «Про доступ до публічної інформації» з конкуруючими нормами інших законів, закриття судами проваджень про притягнення до адміністративної відповідальності через закінчення строків накладення адміністративного стягнення.


Презентацію організовано Платформою прав людини та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини за підтримки Проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».  


Аналіз рішень Вищого адміністративного суду України (Л.В. Опришко)


Аналіз практики застосування судами статті 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення у 2016-му році (Олександр Бурмагін)