Валерія Лутковська наполягає на швидкому та всебічному розслідуванні підпалу офісу «Товариства угорської культури Закарпаття»

27/02/2018 17:41

Під час моніторингу та контролю за дотриманням принципу недискримінації, що здійснюється Секретаріатом Уповноваженого з прав людини, встановлено, що вночі 27 лютого 2018 року в Ужгороді на Православній набережній зловмисники здійснили підпал будівлі, в якій розташований офіс «Товариства угорської культури Закарпаття».

Зокрема, інформація зі ЗМІ засвідчила, що у вікно вищезазначеної громадської організації невідомими особами було кинуто пляшку із «коктейлем Молотова», внаслідок чого вигоріло близько 25 м2 будівлі.

Велике занепокоєння викликає те, що це вже другий випадок пошкодження приміщення угорської національної меншини, що трапився у м. Ужгороді за останній місяць.

Відтак, за випадком спроби підпалу офісу «Товариства угорської культури Закарпаття», який трапився у м. Ужгороді 4 лютого 2018 року, Уповноваженим з прав людини було відкрито провадження, у рамках якого на адресу Головного управління Національної поліції в Закарпатській області було скеровано запит щодо необхідності забезпечення швидкого та всебічного розслідування кримінального правопорушення з обов’язковим розслідуванням мотиву нетерпимості.

З огляду на повторюваність вчинення протиправних дій стосовно представників угорської національної меншини, що містять ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі та ненависті, до Головного управління Національної поліції в Закарпатській області направлено повторний запит з прохання взяти на особливий контроль проведення досудового розслідування вищеописаних кримінальних правопорушень, зокрема ретельно перевірити версію вчинення їх з мотиву національної нетерпимості.