У Київській міській психоневрологічній лікарні № 3 виявлено необґрунтовані обмеження прав пацієнтів

02/07/2018 17:35

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого  відвідали Київську міську психоневрологічну лікарню № 3, яка розташована у смт Глеваха Київської області.

Під час відвідання увага приділялась відділенню для застосування примусових заходів медичного характеру з посиленим наглядом, в якому  перебувало за рішенням суду 40 пацієнтів, серед яких 6 жінок.

Треба зазначити, що після попереднього візиту, який відбувся у лютому 2015 року, тут відбулися суттєві зміни: проведено ремонти у палатах, облаштовано територію закладу. Пацієнти розповідали про смачне та різноманітне харчування. Представники департаменту, як позитив, відзначили обізнаність пацієнтів щодо можливості звертатись до державних органів для захисту своїх прав.

Водночас, під час візиту виявлено необґрунтовані обмеження адміністрацією прав пацієнтів. Вони скаржилися, що чоловіки можуть розмовляти по телефону з родичами лише 10 хвилин двічі на тиждень,  а жінки – один раз на тиждень.

Недієздатні особи, опіку над якими здійснює заклад, не можуть використовувати власні кошти. У відділенні є двоє таких осіб, один з яких перебуває на лікуванні чотири роки. Зі слів керівництва закладу, вони не беруть на себе відповідальність, оскільки на даний час законодавчо не врегульовано порядок отримання та витрачання коштів таких пацієнтів. Тому зазначені виплати накопичуються у районному підрозділі Пенсійного фонду України і ці пацієнти позбавлені можливості придбати собі продукти харчування, засоби особистої гігієни, одяг тощо.

Відповідні листи з вказаними порушеннями будуть направлені до Міністерства охорони здоров’я та КМДА.