Вперше в Україні проведено відкритий публічний конкурс з відбору кандидата на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

13/06/2014 13:56

Нагадаємо, що на виконання Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» за ініціативою Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської в травні 2014 року вперше в Україні було започатковано проведення відкритого публічного конкурсу на посаду члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, який призначається Уповноваженим.

З метою забезпечення відкритості та прозорості проведення конкурсного відбору було утворено конкурсну комісію, до складу якої увійшли Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи, Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, Олександра Примаченко, головний редактор інтернет-видання «Ракурс», Роман Куйбіда, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, під спільним головуванням Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської та голови Люстраційного комітету Єгора Соболєва.

Вчора, 12 червня 2014 року, відбулося засідання конкурсної комісії. Для участі в конкурсному відборі до комісії надійшли заяви та конкурсні пропозиції від семи претендентів, один із яких на засідання конкурсної комісії не з’явився. На засіданні комісією було прийнято рішення про допуск до участі в конкурсі всіх кандидатів, які прибули на засідання, навіть за наявності спірних питань щодо відповідності кваліфікаційним вимогам щодо стажу роботи в галузі права.

Після вивчення конкурсних пропозицій та проведення співбесіди з учасниками конкурсного відбору конкурсна комісія прийняла рішення про визначення переможцем конкурсу Інни Завальної за умови доведення кандидатом повної відповідності вимогам щодо наявності 20-річного стажу роботи в галузі права, а в іншому випадку – конкурс буде продовжено.

Рішення конкурсної комісії прийнято 6-ма голосами її членів, співголова комісії Єгор Соболєв висловив окрему думку щодо продовження конкурсу для пошуку сильніших кандидатів.

Крім того, вперше з метою забезпечення максимальної відкритості та публічності проведення конкурсу під час засідання конкурсної комісії здійснювалась пряма трансляція на YouTube, також на засіданні комісії були присутні представники громадськості.