Уповноважений звернулась із поданням щодо порушення прав осіб, які відбувають покарання

19/06/2014 12:41

З метою вжиття негайних заходів реагування на порушення прав засуджених осіб, які відбувають покарання у Темнівській виправній колонії №100 (Харківська область), Уповноваженим з прав людини було внесено подання Міністру юстиції України, а також направлено листа до Генерального прокурора України.

Акти реагування Омбудсмана були підготовлені за результатами спільного моніторингового візиту представників Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого, Асоціації незалежних моніторів та Харківського інституту соціальних досліджень в рамках реалізації національного превентивного механізму, який відбувся 30 травня 2014 року.

Варто зазначити, що в установі створені належні матеріально-побутові умови, зокрема проведено ремонтні роботи в житлових приміщеннях, харчоблоці, банно-пральному комплексі. Функціонує розвинуте підсобне господарство.

Разом із тим, під час конфіденційних бесід із засудженими було отримано інформацію щодо численних порушень їхніх прав та свобод, зокрема щодо жорстокого поводження та застосування насильства з боку персоналу та так званого «активу» з числа засуджених по відношенню до інших засуджених. Наявності порушення трудових прав, необґрунтоване обмеження права на спілкування із зовнішнім світом, порушення порядку відправлення звернень, що зумовлює неможливість оскарження дій адміністрації, тощо.

Саме виявлені порушення й стали підставою для направлення вищезазначених актів реагування. Виконання рекомендацій та реагування прокуратури перебуватиме під особистим контролем Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.