Підписано Угоду про співробітництво між Омбудсманом України та Народним захисником Грузії

13/03/2014 15:58

Враховуючи традиційно дружні відносини між Україною та Грузією, високий рівень співпраці між нашими країнами у різних сферах, зокрема гуманітарній, культурній, туристичній, тісні міжособистісні взаємини між громадянами України та Грузії, було підписано Угоду про співробітництво між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та Народним захисником Грузії.

Ця угода спрямована на посилення взаємодії у сфері захисту прав громадян України на території Грузії та громадян Грузії на території України.

Сторони домовилися про обмін найкращим досвідом і взаємне надання практичної допомоги у питаннях забезпечення прав людини та основоположних свобод, організацію спільних заходів, зокрема конференцій та семінарів, спрямованих на покращення механізмів захисту прав людини на національному, регіональному та міжнародному рівнях; здійснення навчальних візитів.

Омбудсмани України та Грузії, які виконують функції національного превентивного механізму відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань, співпрацюватимуть також у такій важливій сфері як попередження катувань, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження або покарання. Йдеться, серед іншого, про здійснення спільних візитів до місць несвободи з метою перевірки стану дотримання прав осіб, які там перебувають.