Уповноважений розпочинає взаємодію з Комісією з розслідування порушень прав людини в Україні

27/03/2014 15:01

Сьогодні, 27 березня 2014 року, відбулася зустріч Уповноваженого з прав людини Валерії Лутковської та представників Секретаріату Уповноваженого  з представниками Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні.

Під час зустрічі було домовлено взаємодіяти у питаннях моніторингу порушень прав громадян України. Вже завтра Представник Уповноваженого візьме участь у засіданні Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні.

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська, у свою чергу, ознайомила присутніх із запровадженим механізмом спільних із громадськістю проваджень за резонансними порушеннями прав людини. В рамках функціонування цього механізму передбачено співпрацю з громадськістю у сфері виявлення системних порушень прав людини,  збору доказів порушення прав людини, їх узагальнення та підготовка висновків. Першим провадженням, до якого вже залучена громадськість за цим механізмом, стало провадження щодо подій в Україні з 30 листопада 2013 року, в тому числі за фактами смертей, катувань, ненадання адекватної та своєчасної медичної та правової допомоги затриманим особам, неінформування рідних про факти затримання тощо. Сторони вирішили співпрацювати в рамках функціонування цього механізму.

Також під час зустрічі учасники домовились, що інформація про діяльність Комісії буде розміщуватись на офіційному веб-сайті Омбудсмана. Крім того, на сайті Уповноваженого вже найближчим часом можна буде оформити повідомлення до Комісії про порушення прав і свобод людини.

Для довідки.

Комісія з розслідування порушень прав людини в Україні була створена 27 січня 2014 року. Її діяльність спрямована на розслідування порушень прав людини під час реалізації громадянами права на мирні зібрання, починаючи з 30 листопада 2013 р. Голова Комісії – Володимир Василенко. Комісія працює за трьома основними напрямами: відновлення порушених прав громадян, інформаційно-роз’яснювальна робота, формування «Чорної книги порушень прав людини в Україні».