Результати проведеного дослідження переконливо свідчать, що наразі державна політика в сфері інтеграції мігрантів є неефективною

03/06/2014 13:32

Виходячи з цього, питання міграційних процесів з урахуванням нинішньої ситуації в  України має стати пріоритетом у діяльності органів державної влади, підкреслила Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина, відкриваючи презентацію результатів Дослідження з питань інтеграції, злочинів на грунті ненависті та дискримінації різних категорій мігрантів, що  відбулася у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Дослідження, проведене з ініціативи Уповноваженого,  було здійснене в рамках проекту “Посилення управління міграційними процесами та співпраці з питань реадмісії в Східній Європи (MIGREGO)”, який фінансується Європейським Союзом та впроваджується Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.

Аксана Філіпішина відзначила також, що моніторинг та оцінка  інтеграції людей, які перебувають на території України з урахуванням усіх категорій мігрантів, мають сприяти, насамперед,  вирішенню питання їх соціалізації, реалізації ними прав на освіту, охорону здоров’я, права на працю.

У свою чергу, голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі відзначив, що вважає  проведене дослідження унікальним, адже   воно є першим дослідженням, розробленим на основі концепції інтеграційної політики для України, та таким,  що повністю базується на європейських стандартах інтеграції.

 Голова Представництва МОМ в Україні акцентував увагу на тому, що автори  дослідження  ставили собі за мету не лише  зібрати дані в системі інтеграційної політики в Україні, а й розробити на їх основі відповідні рекомендації  для органів центральної та місцевої  влади.

 Учасники презентації  виокремили також те,  що дослідниками була проведена серйозна аналітична робота щодо виявлення неузгодженостей і прогалин як в національному законодавстві та державних інтеграційних програмах і планах заходів, так і в сфері їх реалізації. Результати переконливо свідчать, що наразі державна політика в сфері інтеграції мігрантів є загалом неефективною, підходи непослідовними і такими, що не відповідають актуальним потребам іммігрантів і біженців, а питання запобігання та протидії дискримінації щодо цієї категорії осіб - переважно проігнорованим. Відтак, існує широке поле і нагальна необхідність для вдосконалення відповідних нормативно-правових актів та державних програм.