Уповноважений з прав людини в Російській Федерації відреагувала на повторне звернення українського Омбудсмана

17/07/2014 11:00

Уповноважений з прав людини в Російській Федерації Елла Памфілова відвідала слідчий ізолятор №2 ФСВП Росії (Лефортово) для ознайомлення з умовами перебування там під вартою Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Як повідомляє прес-служба російського Омбудсмана, Олег Сенцов поскаржився на застосування до нього неприпустимого фізичного впливу під час затримання в м. Сімферополі.

За словами представника прес-служби Уповноваженого РФ, Елла Памфілова зробила зауваження керівництву СІЗО-2 про неприпустимість перебування в одній камері осіб, які вперше притягаються до кримінальної відповідальності, з особами, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі.

Під час візиту Олег Сенцов подав звернення на ім’я Омбудсмана РФ з проханням про сприяння в підтвердженні його українського громадянства. Нагадаємо, Олег Сенцов був автоматично прийнятий до громадянства Російської Федерації. Як неодноразово заявляла Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, факт автоматичного прийняття Олега Сенцова до громадянства РФ є порушенням його прав, а також дискримінацією.

Як відомо, Валерія Лутковська двічі зверталася до Уповноваженого з прав людини в Російській Федерації Елли Памфілової щодо затримання українського режисера Олега Сенцова та застосування до нього тортур.

«Повторно прошу Вас особисто зустрітися з Олегом Сенцовим і сприяти проведенню об’єктивного розслідування факту застосування щодо нього тортур, а також притягнення до відповідальності винних», – йшлося у листі Валерії Лутковської.