Відбувся тренінг для активістів, які спільно з Уповноваженим братимуть участь у громадських розслідуваннях

03/06/2014 16:19

Працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини  разом з Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) за фінансової підтримки міжнародного фонду Відродження провели триденний тренінг  «Громадські розслідування порушень прав вразливих груп населення у взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини».

 

Нагадаємо, що  Омбудсман Валерія Лутковська в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Уповноваженим з прав людини та Асоціацією УМДПЛ, ініціювала  створення  механізмуспільних із громадськістю проваджень за резонансними порушеннями прав людини.  Цей механізм дозволяє на рівні відповідних нормативних документів Уповноваженого формалізувати та закріпити напрацьовану  співпрацю і, зокрема, практику взаємодії Асоціації УМДПЛ з Секретаріатом Уповноваженого.

Навчання проводили працівники відділу спеціальних проваджень Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Метою тренінгу  стала підготовка практичних помічників на місцях в різних регіонах, які будуть допомагати співробітникам Секретаріату Омбудсмана збирати необхідну інформацію, а також проводити розслідування конкретних і системних випадків порушень прав вразливих груп з боку правоохоронців.

Під час навчання слухачі дізналися про головні принципи та особливості громадських розслідувань у взаємодії з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, правові підстави для здійснення таких заходів. Зокрема присутні ознайомилися із дослідницькою та практичною діяльністю, спрямованою на виявлення та усунення основних видів порушень прав вразливих груп (наркозалежних та секс-працівників) в діяльності правоохоронних органів.