За поданням Уповноваженого голові Ленінського районного суду міста Запоріжжя оголошено догану

27/03/2014 15:05

Сьогодні відбулося чергове засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, на якому розглядалось подання Уповноваженого з прав людини щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя, голови цього ж суду Галини Савченко. Подання було зроблено у зв’язку з ухваленням нею рішення із суттєвими порушеннями норм процесуального та матеріального права у справі щодо примусового психіатричного огляду Раїси Радченко.

Раїса Радченко, жителька м. Запоріжжя, у 2013 році була головою будинкового комітету і займала активну громадську позицію, обстоюючи інтереси мешканців свого будинку. У цьому ж будинку знаходяться ряд приватних закладів, з власниками та працівниками яких Раїса Радченко неодноразово вступала у суперечки через створення ними неналежних умов проживання.

Для вирішення конфліктної ситуації в червні 2013 року вказані установи через місцеві органи міліції ініціювали звернення Головного лікаря Запорізької обласної психіатричної лікарні до Ленінського районного суду м. Запоріжжя із заявою про проведення примусового психіатричного огляду Раїси Радченко.

На виконання рішення вказаного суду від 27.06.2013 р., ухваленого суддею Галиною Савченко з численними та суттєвими порушеннями норм чинного законодавства, Раїса Радченко 11.07.2013 р. була примусово поміщена до психіатричної лікарні та примусово пройшла курс психіатричного лікування.

З огляду на викладені обставини Уповноважений з прав людини 05.08.2013 р. внесла до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя Галини Савченко.

12.08.2013 р. рішенням апеляційного суду Запорізької області скасовано вказане рішення Ленінського районного суду.

28.11.2013 р. Вищою кваліфікаційною комісією суддів України відкрито дисциплінарну справу щодо судді Галини Савченко за поданням Уповноваженого та поданням народних депутатів України Валентина Наливайченка та Олександри Кужель.

27.03.2014 р. рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України судді Галині Савченко оголошено догану.